Taliani sú opatrní. Preventívne zaviedli trojdňový lockdown

Taliani sú opatrní. Preventívne zaviedli trojdňový lockdown
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Talianska vláda nariadila počas veľkonočných sviatkov prísny trojdňový lockdown, ktorý má za cieľ obmedziť cestovanie a zabrániť zrýchleniu šírenia nákazy koronavírusom.

Napriek tomu, že miera nákazy podľa talianskeho rezortu zdravotníctva klesá, vláda v sobotu preventívne zaradila všetky regióny do najkritickejšej "červenej zóny". Celoštátne karanténne opatrenia budú platiť až do pondelka. Opatrenia, ktoré boli ohlásené už minulý mesiac, sa vzťahujú na obmedzenie pohybu, vrátane cestovania a návštevy príbuzných. Otvorené môžu zostať len obchody predávajúce tovar každodennej spotreby, reštaurácie a bary môžu svojich zákazníkov obslúžiť len prostredníctvom osobného odberu.

Polícia posilnila cestné kontroly ako aj hliadky, ktoré majú za úlohu rozpustiť prípadné väčšie zhromaždenia v parkoch a na námestiach. Taliansko od začiatku pandémie zaznamenalo 3,6 milióna prípadov nákazy a viac ako 110.000 úmrtí. V rámci Európy tak Taliansko v počte koronavírusových obetí predbieha len Británia. Doteraz v zhruba 60-miliónovom Taliansku podali 10,8 dávok vakcíny - oboma dávkami tam však bolo zaočkovaných len 3,3 milióna obyvateľov.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá