Karanténa v Bore skončila, jazdci stihnú aj belgickú klasiku

Karanténa v Bore skončila, jazdci stihnú aj belgickú klasiku
Zdroj foto: TASR/AP
Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe sa po dvoch nútene vynechaných pretekoch pre koronavírus môže vrátiť do súťažného pelotónu. Stajňa dostala od belgických úradov povolenie štartovať na klasike Dwars door Vlaanderen. Jazdci Bory museli pre pozitívny test Brita Matta Wallsa nastúpiť do karantény a nepustili ich na štart klasík E3 Harelbeke a Gent - Wevelgem.

Do izolácie musel nastúpiť aj slovenský reprezentant Juraj Sagan. Po novej sérii testov zostáva v karanténe už iba Walls a dvaja členovia tímu, ktorí s ním boli v úzkom kontakte. "Všetkých jazdcov testovali PCR testom od soboty niekoľkokrát. Oficiálne nás prepustili z karantény," uviedol pre CyclingNews manažér Bory Ralph Denk.

Izolácia mala pôvodne trvať do 1. apríla, takže tím predpokladal, že o štart na Dwars Door Vlaanderen príde. Na stredajšiu generálku pred nedeľňajšou "monumentálnou" klasikou Okolo Flámska nenominovala Bora žiadneho zo slovenských jazdcov. Jej zostavu budú tvoriť Pascal Ackermann, Nils Politt, Marcus Burghardt, Jordi Meeus, Daniel Oss, Maciej Bodnar a Patrick Gamper.

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan sa po absolvovaní etapových pretekov Okolo Katalánska plánoval pripojiť k mužstvu až v piatok. V nedeľu sa má predstaviť na Okolo Flámska. "Peter išiel z Katalánska domov do Monaka. Tam potrénoval. Zoznamovať sa s belgickými cestami nepotrebuje, pozná ich veľmi dobre," povedal pre belgické médiá manažér Bory Ralph Denk. Sagan na jednej z piatich najprestížnejších klasík Okolo Flámska triumfoval v roku 2016.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá