K tajnému sobášu Harryho a Meghan sa vyjadril kňaz, ktorý ich vraj oddal

K tajnému sobášu Harryho a Meghan sa vyjadril kňaz, ktorý ich vraj oddal
Zdroj foto: TASR/AP
Arcibiskup canterburský Justin Welby nepotvrdil výrok manželky britského princa Harryho, že tri dni pred oficiálnym obradom uzavreli svoje manželstvo v tajnosti.

Súkromné stretnutia s arcibiskupom

"Vzali sme sa tri dni pred našou svadbou," povedala Meghan v televíznom rozhovore s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou. Vojvodkyňa zo Sussexu dodala, že manželské sľuby si vymenili v súkromí pred arcibiskupom z Canterbury ešte predtým, ako sa 19. mája 2018 konala na Windsorsom zámku ich oficiálna svadba vysielaná aj v televízii.

V rozhovore, ktorý zverejnil taliansky denník La Reppublica, však arcibiskup Welby uviedol: "Pred svadbou som mal niekoľko súkromných a pastoračných stretnutí s vojvodom a vojvodkyňou". Dodal, že "zákonný sobáš bol v sobotu (19. mája). Podpísal som sobášny list, čo je právny dokument - a bol by som spáchal závažný trestný čin, keby som ho podpísal s vedomím, že je falošný".

 

Striktné pravidlá anglikánskej cirkvi

"Môžete z toho usudzovať, čo chcete, ale zákonný sobáš bol v sobotu. Čo sa stalo na iných stretnutiach, to už nepoviem," vyhlásil arcibiskup. Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu pritom v televíznom rozhovore uviedli, že sa zobrali v záhrade tri dni pred veľkolepým obradom v chráme.

"Viete, tri dni pred našou svadbou sme sa vzali. Nikto o tom nevie," priznala Meghan. Harry dodal, že tam vtedy boli iba oni dvaja a arcibiskup z Canterbury. K obradu došlo údajne v záhrade Kensingtonského paláca.

Viacerí duchovní však upozornili na to, že anglikánska cirkev má striktné pravidlá týkajúce sa sobáša: okrem iného na ňom musia byť prítomní dvaja svedkovia a je žiaduce, aby prístup na obrad mala aj verejnosť, keďže je to posledná príležitosť, keď je možné vysloviť námietky proti zväzku snúbencov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá