Poľsko chce do leta zaočkovať minimálne desať miliónov ľudí

29.3.2021 11:03

Poľská vláda dúfa, že sa jej do konca júna podarí zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 minimálne desať miliónov Poliakov. Uviedol to v pondelok hovorca poľskej vlády Piotr Müller pre televíziu TVP Info.

Poľsko chce do leta zaočkovať minimálne desať miliónov ľudí
Foto: TASR/AP

Desať miliónov je podľa jeho slov očakávané minimum, pričom počet zaočkovaných by do konca druhého štvrťroka túto hranicu mohol aj výrazne prekonať. V Poľsku dosiaľ - podľa oficiálnych údajov z nedele - zaočkovali proti covidu 5.845.811 ľudí, z ktorých 1.985.436 dostalo už obe potrebné dávky vakcíny.

Od začiatku pandémie zaznamenali v tejto krajine už vyše 2,25 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom a 51.000 súvisiacich úmrtí. Z ochorenia COVID-19, ktoré nový koronavírus spôsobuje, sa tam medzičasom vyliečilo už 1.798.922 ľudí.

V nedeľu bolo podľa údajov poľského ministerstva zdravotníctva s covidom hospitalizovaných celkovo 29.071 pacientov, z toho 2894 napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Rezort tiež uviedol, že pre pacientov s covidom je momentálne voľných ešte 9372 nemocničných lôžok.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"