V Česku sa mierne zvýšilo reprodukčné číslo, pribudli tisíce prípadov

V Česku sa mierne zvýšilo reprodukčné číslo, pribudli tisíce prípadov
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák (ilu)
V Česku v sobotu laboratóriá potvrdili 3955 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je pokles o 1500 oproti minulého týždňu. Vyplýva to z nedeľňajších údajov českého ministerstva zdravotníctva.

V krajine sa mierne zvýšilo reprodukčné číslo naznačujúce šírenie nákazy, ktoré je aktuálne na hodnote 0,8. Sobotňajšia hodnota 0,79 bola najnižšia od 18. januára. Rizikové skóre českého protiepidemického systému PES v nedeľu stúplo o tri body na 59 zo 100 možných. Zodpovedá to tretiemu z piatich stupňov pohotovosti na základe PES, ktorý chce vláda ešte pred Veľkou nocou upraviť, aby nastavené opatrenia zohľadňovali šírenie nákazlivejších variantov koronavírusu.

K nedeľňajšiemu ránu bolo v českých nemocniciach hospitalizovaných s covidom 7337 ľudí, čo je najmenej od konca februára. Vo vážnom stave bolo 1800 pacientov, čo je menej ako v predošlých dňoch.

Za sobotu tiež v Česku hlásili podľa predbežných údajov úmrtie 38 ľudí testovaných pozitívne na koronavírus SARS-CoV-2. Za piatok ukazujú aktualizované údaje 111 obetí. Celkový počet úmrtí v krajine dosiahol 25 874. Počas soboty v ČR podali 12 005 dávok vakcín proti covidu. Jednou dávkou už zaočkovali viac ako 1,5 milióna českých občanov, dve dávky dostalo vyše 400 000 ľudí.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá