Úspešná Štefečeková. Triumfovala v trape v Naí Dillí

Úspešná Štefečeková. Triumfovala v trape v Naí Dillí
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková zvíťazila v trape na podujatí Svetového pohára v indickom Naí Dillí. Triumf si zaistila až v rozstrele s Poľkou Sandrou Bernalovou, ktorú zdolala 5:4.

Rehák Štefečeková sa prebojovala do finále ako víťazka kvalifikácie. V nej viedla už po prvom dni s nástrelom 71 bodov, v piatok si pozíciu na čele udržala, keď vyhrala so skóre 117 bodov. Druhá skončila Cristina Beltranová zo Španielska (115).

Slovenská reprezentantka sa držala na čele aj v šesťčlennom finále. Z úvodných 25 terčov minula len jeden, potom však prišli ďalšie zaváhania. Bernalová si mohla v dramatickom závere finále zaistiť triumf, no minula posledný terč a tak obe súperky skončili so skóre 42 b. Rozhodnúť tak musel až rozstrel, v ktorom bola úspešnejšia Rehák Štefečeková.

Druhá slovenská reprezentantka Jana Špotáková obsadila nepostupové ôsme miesto (108 b), od finále ju delili dva terče.

Slamkovi sa v boji o medaily nedarilo

Vo finále trapu mužov sa predstavil Michal Slamka, ktorý postúpil z druhého miesta kvalifikácie. V nej mal skóre 122 b, rovnako ako prvý Antonio Bailon zo Španielska. V rozstrele o prvé miesto s ním prehral 2:3. V boji o medaily sa mu už tak nedarilo a obsadil posledné 6. miesto, keď z 25 terčov zostrelil 16. Z triumfu sa tešil Talian Daniele Resca, keď jeho súper Alberto Fernandez zo Španielska minul posledný terč.

Filip Marinov obsadil v kvalifikácii 13. priečku (117 b) a Hubert Andrzej Olejnik skončil na 18. pozícii (114 b). Slovenské družstvo v zložení Slamka, Marinov a Adrian Drobný viedlo po piatich kolách kvalifikácie tímovú súťaž s nástrelom 357 b pred domácou Indiou (354) a Kazachstanom (344). Súťaž vyvrcholí v nedeľu.

Výsledky

trap žien:

finále: 1. Zuzana REHÁK ŠTEFEČEKOVÁ (SR) 42, rozstrel: 5, 2. Sandra Bernalová (Poľ.) 42, rozstrel: 4, 3. Fiammetta Rossiová (Tal.) 32, ..., kvalifikácia: 8. Jana ŠPOTÁKOVÁ (SR) 108

trap mužov:

finále: 1. Daniele Resca (Tal.) 46, 2. Alberto Fernandez (Šp.) 45, 3. Valerio Grazini (Tal.) 35, ..., 6. Michal SLAMKA 16, ..., kvalifikácia: 13. Filip MARINOV 117, 18. Hubert Andrzej OLEJNIK (všetci SR) 114

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá