Naháňačka na diaľnici. Vodič nereagoval ani na policajné výstrely

Naháňačka na diaľnici. Vodič nereagoval ani na policajné výstrely
Zdroj foto: Polícia SR - Bratislavský kraj
Vodič osobného auta značky BMW vo štvrtok napoludnie odmietol zastaviť na policajnú výzvu. Polícii sa podarilo zastaviť vodiča až na diaľnici po prestrelení jednej z pneumatík. Informovala o tom Veronika Martiniaková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Polícia spozorovala vodiča v Bratislave na Hydinárskej ulici. "Nemal zapnutý bezpečnostný pás a tiež nepoužil smerovku pri zmene smeru jazdy. Z uvedených dôvodov sa ho policajti rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť, pričom použili výstražné svetelné a zvukové znamenia. Vodič však na policajnú výzvu nereagoval a začal pred policajtmi unikať po diaľnici D4," priblížila Martiniaková.

Polícia preto podľa hovorkyne najskôr vystrelila do vzduchu varovné signály a následne výstrely smerovali aj do pneumatík unikajúceho auta. "Svoju jazdu vodič ukončil po prestrelení jednej pneumatiky nárazom do stredových zvodidiel na diaľnici D4 pri výjazde na Rovinku a Podunajské Biskupice. V osobnom motorovom vozidle sa nachádzala aj ďalšia osoba mužského pohlavia," dodala Martiniaková. Doplnila, že pri nehode sa nikto nezranil a celú situáciu už vyšetruje polícia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá