Podnikateľa Zoroslava Kollára obvinili z ďalšej trestnej veci

Podnikateľa Zoroslava Kollára obvinili z ďalšej trestnej veci
Zdroj foto: TASR/Henrich Mišovič
Podnikateľovi a konkurznému advokátovi Zoroslavovi Kollára vzniesla v pondelok polícia ďalšie, v poradí už tretie obvinenie. Médiám to potvrdil jeho obhajca Martin Berec.

"Teraz vám viem potvrdiť iba to, že nám bolo vznesené nové obvinenie a bližšie sa k právnej kvalifikácii nebudem vyjadrovať," uviedol advokát po opustení budovy Prezídia Policajného zboru. Polícia v tomto prípade podľa zdrojov TASR z justičného prostredia obvinila aj podnikateľa Tomáša Rajeckého a bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Trojica je obvinená z korupčných trestných činov v súvislosti s ilegálnou výrobou cigariet. V júli 2019 mala ďalšia, štvrtá osoba v jednom byte v Bratislave a v reštaurácii prostredníctvom Tomáša Rajeckého a Zoroslava Kollára odovzdávať úplatky Ľudovítovi Makóovi. Ten ich mal včas varovať o prípadnom zásahu proti výrobe ilegálnych cigariet a ich pašovaniu. Úplatky sa mali pohybovať vo výške od 10 000 do 150 000 eur mesačne.

Po Tomášovi Rajeckom v pondelok polícia vyhlásila pátranie. Zoroslav Kollár je stále vo väzbe, keď bol minulý rok v októbri zadržaný počas akcie Víchrica. Obvinený je zo zasahovania do nezávislosti súdov. Od 12. marca čelí aj obvineniu, že poskytol bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby a námestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá