Klaus je ufňukaná baba, napísal premiérov poradca. Vyhodili ho

Klaus je ufňukaná baba, napísal premiérov poradca. Vyhodili ho
Zdroj foto: ČTK
Poradca českého premiéra Roman Joch ostro skritizoval prezidenta Václava Klausa. Incident v Chrastave nebol podľa neho žiadny atentát, ale iba hlúpy protest. Po tom, ako Joch nazval prezidenta "ufňukanou kremľofilnou babou", ho premiér Petr Nečas obratom prepustil.

Prezident Klaus v rozhovore pre denník MF DNES nešetril silnými slovami, pokiaľ šlo o incident, pri ktorom ho zvárač Pavel Vondrouš v piatok zasiahol plastovými guľkami z nepravej pištole.

Jeho vyjadrenia sa však vôbec nepáčili premiérovmu poradcovi pre zahraničie a ľudské práva Jochovi. "Keby to bol atentát, dnes máme jednu mŕtvolu v chladiacom boxe a republika chystá štátny pohreb. Ale atentát to nebol. Bol to protest, nešťastný, sprostý, hlúpy, dementný, odsúdeniahodný, ale len protest, nie atentát. Dôkazom je fakt, že prezident nebol v ohrození života," napísal na svojom blogu na portáli iDNES.cz.

V ňom ďalej uvádza, že keď americký prezident Ronald Regan unikol atentátu - skutočnému, tak na jeho úkor žartoval. Rovnako by podľa neho reagoval aj bývalý prezident Václav Havel. "Lenže on bol muž. A nie ufňukaná kremľofilná baba," uzavrel svoju glosu Joch.

Reakcia premiéra na seba nenechala dlho čakať. Od slov svojho poradcu sa dištancoval a ukončil s ním všetky zmluvné vzťahy, píše český spravodajský portál iDNES.cz.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá