Kližan je na zozname adeptov na titul Nováčik roka

Kližan je na zozname adeptov na titul Nováčik roka
Zdroj foto: SITA
Slovenský tenista Martin Kližan je na návrhovom širšom zozname adeptov na titul Nováčik roka 2012 pred voľbou jednotlivých laureátov v tradičnej bilančnej ankete pod hlavičkou Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

"Je veľmi pravdepodobné, že sa dostane medzi finalistov," uviedol pre agentúru SITA Simon Higson z ATP. Voľby prebehnú medzi samotnými tenistami, a to aj v kategóriách Hráč roka, Deblový pár roka, Najvýraznejšie zlepšenie roka a Návrat roka. Ďalšími tradičnými súčasťami sú Cena Stefana Edberga za prístup a Cena Arthura Asheho za humanitárny prínos.

Hlasovanie sa skončí počas turnaja ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas v Paríži-Bercy (29. októbra - 4. novembra), špecifikoval Higson. Výsledky vyhlásia počas "výberového" šampionátu Barclays ATP World Tour Finals v Londýne (5. - 12. novembra).

Kližan by sa teoreticky mohol uchádzať aj o úspech v kategórii Najvýraznejšie zlepšenie roka. "Obvykle hráča zaraďujeme na základe jeho výsledkov do kategórie, v ktorej má najväčšiu šancu na úspech," vysvetlil Higson.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá