Policajti budú kontrolovať dovolenkový zákaz, stretnete ich aj na letiskách

Policajti budú kontrolovať dovolenkový zákaz, stretnete ich aj na letiskách
Zdroj foto: TASR/František Iván (ilu)
Policajný zbor bude od soboty kontrolovať a preverovať účel vycestovania osôb do zahraničia. Kontroly sa budú vykonávať aj na letiskách. Informovala o tom Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR.

V prípade porušenia tohto obmedzenia môže byť uložená bloková pokuta na mieste až do výšky 1000 eur. "Policajti budú kontroly vykonávať aj na letisku v Bratislave, Košiciach a Poprade, tiež na letiskách na celom území Slovenskej republiky, najmä pri letoch do obvyklých dovolenkových destilácií," upozornila Bárdyová.

Polícia preto cestujúcim, ktorí idú letecky do zahraničia z iného dôvodu, ako je dovolenka, odporúča prísť na letisko v dostatočnom časovom predstihu. "Preverovanie účelu cesty do zahraničia môže spôsobiť zvýšenie čakacej doby vybavovacieho procesu," vysvetlila Bárdyová. Účel cesty je potrebné preukázať predložením hodnoverných dokladov.

Zákaz vycestovať do zahraničia s cieľom rekreácie je reakciou na nepriaznivú pandemickú situáciu nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Obmedzenie zahraničných dovoleniek avizoval minister financií Eduard Heger (OĽANO), dočasne poverený riadením ministerstva zdravotníctva.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá