Niektoré nemocnice už nemajú voľné lôžka s pľúcnou ventiláciou

Niektoré nemocnice už nemajú voľné lôžka s pľúcnou ventiláciou
Zdroj foto: TASR/Radovan Stoklasa
V Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici majú momentálne 19 voľných lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19, lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sú všetky obsadené. Novomestská nemocnica má plné lôžka na invazívnu i neinvazívnu ventiláciu. Pre pacientov s koronavírusom majú už len dve voľné postele.

Ako informoval riaditeľ nemocnice v Považskej Bystrici Igor Steiner, aktuálne majú hospitalizovaných 137 pacientov s ochorením COVID-19, v porovnaní s minulým týždňom ich počet klesol o šesť. Na umelej pľúcnej ventilácii je osem pacientov. Pre ochorenie COVID-19, prípadne pre karanténu je mimo práce 36 zamestnancov nemocnice. V NsP Považská Bystrica zaočkovali proti novému koronavírusu od začiatku vakcinácie 9030 osôb.

V Nemocnici s poliklinikou v Novom Meste nad Váhom majú aktuálne voľné len dve lôžka pre pacientov s ochorením COVID-19. Lôžka na umelú pľúcnu ventiláciu i na neinvazívnu ventiláciu nemajú voľné žiadne.

Primárka interného oddelenia Jana Danková informovala, že v nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 58 pacientov s ochorením COVID-19. S ochorením na nový koronavírus, prípadne v karanténe sú momentálne traja zamestnanci nemocnice. NsP Nové Mesto nad Váhom vyčlenili v polovici decembra minulého roka ako červenú nemocnicu určenú výhradne na liečbu pacientov s COVID-19.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá