Covid automat sa po víkende zmení. Čiernych okresov bude 20

Covid automat sa po víkende zmení. Čiernych okresov bude 20
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Od budúceho pondelka 22. 3. bude podľa COVID automatu 20 okresov v čiernej zóne, teda v štvrtom stupni varovania. V bordovej zóne ich bude 55, v červenej budú štyri. Celkovo je Slovensko v čiernej fáze. V utorok o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva.

Epidemiologická situácia sa za posledný týždeň na Slovensku stabilizovala, dokonca mierne zlepšila. Krajina tak nemusí pristupovať k zatváraniu ekonomiky. Ešte však nie je čas na uvoľňovanie opatrení. Pandemická komisia považuje za nevyhnutné predĺžiť núdzový stav. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister financií Eduard Heger, dočasne poverený riadením Ministerstva zdravotníctva SR.

Od budúceho pondelka 22. 3. bude podľa COVID automatu 20 okresov v čiernej zóne, teda vo štvrtom stupni varovania. V bordovej zóne ich bude 55, v červenej budú štyri. Celkovo je Slovensko v čiernej fáze.

Čierne okresy

Vo štvrtom stupni varovania sa budú nachádzať po novom okresy Čadca, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Martin, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Púchov, Rožňava, Ružomberok, Senica, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom a Žilina.

Bordové okresy

V treťom stupni, medzi bordovými okresmi sa budú nachádzať Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I - V, Brezno, Bytča, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Komárno, Košice I - IV, Košice-okolie, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Medzilaborce, Michalovce, Nitra, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Sabinov, Šaľa, Senec, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trnava, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Zlaté Moravce a Zvolen.

Červené okresy

V druhom stupni varovania sa budú nachádzať okresy Kežmarok, Námestovo, Nové Zámky a Tvrdošín.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá