Trenčín chystá veľkú obnovu štadióna Pavla Demitru, stáť má milióny

10.3.2021 15:50

Mesto Trenčín chce s pomocou Fondu na podporu športu zrekonštruovať za tri milióny eur Zimný štadión Pavla Demitru. Mestské zastupiteľstvo schválilo podanie žiadosti o poskytnutie príspevku na rekonštrukciu. Podľa trenčianskeho primátora Richarda Rybníčka má mesto hotovú projektovú dokumentáciu aj s právoplatným stavebným povolením.

Trenčín chystá veľkú obnovu štadióna Pavla Demitru, stáť má milióny
TASR/Radovan Stoklasa (ilu)

„Môžeme žiadať maximálne 1,5 milióna eur, rovnakú sumu by do rekonštrukcie investovalo mesto,“ skonštatoval Rybníček s tým, že termín podávania žiadosti o príspevok z Fondu na podporu športu je do konca marca, o príspevku by sa malo rozhodnúť v máji.

Projekt zahŕňa rekonštrukciu strechy zimného štadióna, zastabilizovanie slaboprúdov, novú vzduchotechniku, nové ozvučenie a zlepšenie akustiky. Následne by chceli na štadióne urobiť nové opláštenie. Podľa Rybníčka by v prípade uspenia so žiadosťou o príspevok bola rekonštrukcia pekným darčekom k budúcoročným oslavám 60. výročia vzniku hokejového klubu Dukla Trenčín.

„Ak všetko pôjde podľa plánu, začať s rekonštrukciou by sme chceli v júli, ukončená by mala byť v januári budúceho roku. Sumu 1,5 milióna eur by sme do projektu dali z hospodárskeho výsledku mesta v minulom roku. O jeho rozdelení rozhodne mestské zastupiteľstvo v máji,“ uzavrel primátor.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok