Olympiáda v Tokiu bude zrejme bez zahraničných divákov

Olympijské hry v Tokiu budú možno bez zahraničných divákov. Podľa miestnej tlačovej agentúry o tom už údajne rozhodla japonská vláda.

Japonská vláda už údajne rozhodla vo veci vylúčenia zahraničných divákov z tokijskej olympiády i paralympiády. Podľa utorňajšej správy tlačovej agentúry Kjodó na preložených OH 2020 i PH 2020 budú len domáci diváci. Agentúra sa odvolala na anonymný zdroj z funkcionárskeho prostredia, keďže verdikt ešte nie je oficiálny. Oznámiť ho majú na budúci týždeň na spoločnom mítingu vlády, Medzinárodného olympijského výboru, organizačného výboru OH a PH a tokijského mestského zastupiteľstva. Dôvod je pretrvávajúca situácia s pandémiou ochorenia COVID-19.

Už začiatkom marca šéfka organizačného výboru Seiko Hašimotová povedala, že rozhodnutie o zahraničných divákoch padne do konca tohto mesiaca. Hlavný cieľ organizátorov je, aby sa obyvatelia krajiny cítili počas podujatí bezpečne. Momentálne sa rieši otázka, či v čase pandémie koronavírusu vôbec budú môcť byť diváci na športoviskách a v akom počte. Situáciu komplikujú nové mutácie koronavírusu vo svete.

Tokijskú olympiádu museli preložiť na rok 2021. V nedávnych prieskumoch sa veľká väčšina respondentov vyjadrila, že by bolo najlepšie podujatie opäť presunúť, prípadne úplne zrušiť. "V tejto situácii nemôžeme akceptovať žiadnych divákov zo zahraničia," citovali miestne médiá zdroj z prostredia vlády.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá