Prokurátor má problém s prepustením Kollára a Urbancovej, podal sťažnosť

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) písomnú sťažnosť voči prepusteniu bývalej podpredsedníčky Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmily Urbancovej a podnikateľa Zoroslava Kollára z väzby. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. O sťažnosti bude rozhodovať NS SR.

Sudca ŠTS v Pezinku vyhovel žiadosti Jarmily Urbancovej a prepustil ju na slobodu, potvrdil obhajca Peter Erdös, ktorému bolo uznesenie doručené v pondelok. Sudca prijal písomný sľub obvinenej  a nahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka s tým, že jej uložil primerané povinnosti a obmedzenia a zároveň nariadil aj kontrolu technickým zariadením, tzv. náramkom.

Prepustenie Zoroslava Kollára zase potvrdil jeho obhajca Martin Berec. Výsluch oboch obvinených prebehol koncom februára a sudca rozhodol 2. marca. Následne sa uznesenie doručovalo procesným stranám.

Urbancová a Kollár boli zadržaní a obvinení koncom októbra v rámci akcie NAKA pod názvom Víchrica. Obvinený a aktuálne väzobne stíhaný v tejto veci je aj bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner. Dôvodom väzobného stíhania trojice obvinenej z prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu, bola obava z možného ovplyvňovania svedkov, teda kolúzna väzba.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá