V Česku pribudli tisíce nakazených, situácia sa však mierne zlepšila

V Česku pribudli tisíce nakazených, situácia sa však mierne zlepšila
Zdroj foto: TASR/AP
Česká republika zaznamenala za nedeľu 3923 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je o 660 menej než pred týždňom. Informoval o tom v pondelok spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

Index rizika českého protiepidemického systému zostáva na úrovni 76 bodov. Reprodukčné číslo vírusu kleslo na hodnotu 1,005, čo je najnižšie od 2. februára, keď bolo naposledy pod hodnotou jeden. Toto číslo udáva, koľko ďalších osôb nakazí jeden infikovaný, vysvetľujú Novinky.cz.

V ČR od pondelka platí pracovná povinnosť v nemocniciach pre časť študentov stredných zdravotných škôl, niektorých medikov i študentov nelekárskych odborov. Študentov môžu do nemocníc povolať hajtmani českých krajov a primátor Prahy. Pracovnú povinnosť schválila v piatok česká vláda, ktorá zároveň zamestnávateľov požiadala, aby využívali prácu z domu.

V ČR podľa ministerstva zdravotníctva od začiatku pandémie potvrdili 1.325.291 prípadov koronavírusu a 21.882 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19. V krajine je v súčasnosti 168.158 aktívnych prípadov, z čoho 7979 osôb je hospitalizovaných.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá