V Poľsku havaroval ukrajinský autobus. Hlásia obete i ranených

Päť obetí si vyžiadala havária ukrajinského autobusu, ktorá sa stala v noci na sobotu na diaľnici A4 neďaleko mesta Jaroslaw na juhovýchode Poľska. Ďalších 41 osôb utrpelo zranenia, z nich osem je vo vážnom stave.

Päť ukrajinských občanov zomrelo a desiatky ďalších utrpeli zranenia pri nehode autobusu na juhovýchode Poľska, ku ktorej došlo krátko po polnoci z piatka na sobotu. Nehoda sa stala na diaľnici A4 neďaleko mesta Jarosław, ktoré leží v Podkarpatskom vojvodstve pri ukrajinských hraniciach. Autobus s ukrajinskou poznávacou značkou podľa televízie TVN24 prerazil zvodidlá a zišiel do priekopy. Vo vozidle, ktoré smerovalo z Poľska na Ukrajinu, sa nachádzalo 57 Ukrajincov vrátane dvoch vodičov.

Počas rozsiahlej záchranárskej akcie zasahovali desiatky hasičov a lekárov. Zranení boli vrtuľníkmi transportovaní do nemocníc. V mestách Przemyśl, Jaworzno, Rzeszów a obci Rudna Mała hospitalizovali 34 osôb a 18 ďalších previezli do hostela v meste Jarosław. Doprava na diaľnici A4 bola dočasne presmerovaná. Príčinu nehody vyšetrujú polícia a prokuratúra.

Poľský prezident Andrzej Duda vyjadril na sociálnej sieti Twitter rodinám obetí úprimnú sústrasť.
Ako pripomína PAP, do Poľska mnohí Ukrajinci dochádzajú za prácou. Do konca roku 2020 bolo v Poľsku registrovaných podľa Inštitútu sociálneho zabezpečenia viac ako pol milióna pracovníkov z Ukrajiny.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá