NHL: Chára nastúpil proti bývalému klubu. Z triumfu sa tešil Halák

6.3.2021 07:15

Hokejisti Bostonu zvíťazili v piatkovom domácom zápase NHL nad Washingtonom 5:1. V bránke Bruins sa predstavil slovenský reprezentant Jaroslav Halák a na triumfe sa podieľal 31 zákrokmi. Capitals prehrali prvýkrát po štyroch dueloch.

Zdeno Chára odohral v drese Caps proti svojmu bývalému klubu 17:03 minúty a mal mínusový bod, jeho spoluhráč Richard Pánik absolvoval na ľade 14:58 minúty.

Pod triumf Bostonu sa najvýraznejšie podpísal Brad Marchand, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu. Jediný zásah hostí dosiahol v tretej tretine Jakub Vrána, prihral mu Nicklas Bäckström, pre ktorého to bola 700. asistencia v NHL, stal sa vôbec prvým hráčom Washingtonu, ktorý sa dostal na túto métu.

Tampa Bay ukončila svoju šesťzápasovú víťaznú šnúru, keď prehrala na ľade Chicaga 3:4 po nájazdoch. Obranca Erik Černák odohral za "blesky" 20:51 minúty.

Boston - Washington 5:1

Chicago - Tampa Bay 4:3 pp a sn

Arizona - Minnesota 1:5

Colorado - Anaheim 3:2 pp

Los Angeles - St. Louis 2:3 pp

San Jose - Vegas 3:4 v 3. tretine