Gröhling dohodol prednostné očkovanie pre ďalších zamestnancov škôl

Gröhling dohodol prednostné očkovanie pre ďalších zamestnancov škôl
Zdroj foto: TASR/František Iván
Zamestnanci škôl nad 56 rokov sa budú môcť počas tohto víkendu očkovať prednostne. Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) vyrokoval s ministrom zdravotníctva prednostnú vakcináciu. Informuje o tom rezort školstva na sociálnej sieti.

Po tom, ako sa mohli prednostne očkovať pedagogickí, nepedagogickí a aj odborní zamestnanci sieťových a aj nesieťových škôl mladší ako 55 rokov, sa tentoraz môžu zaregistrovať zamestnanci starší ako 56 rokov. "Očkovať sa budú vakcínou od AstraZenecy po tom, ako bola aj táto vakcína na Slovensku uvoľnená na očkovanie aj pre vekové kategórie 55 až 70 rokov," uvádza ministerstvo školstva.

Zamestnanci sieťových a nesieťových škôl starší ako 56 rokov sa môžu registrovať v Žiline, Lučenci, Trnave, Košiciach, Prešove, Humennom, Nových Zámkoch, Bratislave, Bojniciach, Považskej Bystrici, Myjave, Trstenej, Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši, Čadci, Dunajskej Lužnej a Námestove. "Prihlasovací link na registráciu je pôvodný, aký bol aj pre ostatné vekové kategórie," dodal rezort školstva. Podľa TASR bude k dispozícii viac ako 13.500 termínov.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá