Pošta obmedzí otváracie hodiny, cez víkend budú pobočky zatvorené

Pošta obmedzí otváracie hodiny, cez víkend budú pobočky zatvorené
Zdroj foto: TASR/Pavol Zachar
Otváracie hodiny pôšt v mestách budú dočasne upravené. Dôvodom je nepriaznivý vývoj pandemickej situácie na Slovensku.

Počas nasledujúcich dvoch víkendov (6. – 7. marca a 13. – 14. marca) budú zároveň všetky pošty zatvorené. Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

Pobočky sa pravidelne dezinfikujú

Otváracie hodiny pôšt v mestách sa upravia tak, že v dňoch pondelok, utorok, štvrtok a piatok budú tieto pobočky Slovenskej pošty otvorené do 17.00 h, v stredu do 18.00 h. Hovorkyňa pošty odporúča zákazníkom preveriť si aktuálne otváracie hodiny konkrétnej pošty na webovej stránke Slovenskej pošty alebo v mobilnej aplikácii. Na poštách budú umiestnené vývesky s aktuálne platnými otváracími hodinami pre verejnosť.

Dorčáková súčasne upozornila, že v rámci ochranných opatrení sú pobočky Slovenskej pošty pravidelne čistené, vetrané a dezinfikované, a to aj počas dňa cez pravidelné dezinfekčné prestávky. V priestoroch pobočiek je počet zákazníkov regulovaný. V pobočke sa teda môže nachádzať jeden zákazník na 15 štvorcových metrov alebo 25 metrov štvrocových.

Vlastné pero aj rukavice

Zároveň musia byť dodržiavané dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov čakajúcich pred pobočkou. Do priestorov pobočky môžu vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadené ochranné rúško alebo inú ochranu tváre. Hovorkyňa pošty odporúča priniesť si rukavice a vlastné pero a pri úhrade platieb uprednostniť platobnú kartu.

Slovenská pošta zároveň v sobotu 6. marca a v sobotu 13. marca jednorazovo pozastavuje doručovanie tlače na celom území Slovenska. Doručenie sobotnej tlače bude zabezpečené v pondelok 8. marca, respektíve 15. marca.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá