Nemci sa opatrne vracajú k bežnému životu, otvorili kaderníctva

V Nemecku sa po dvoch mesiacoch otvorili kaderníctva. Spolková vláda však aj napriek postupnému uvoľňovaniu pandemických opatrení upozorňuje na riziko nákazy novými variantmi koronavírusu. Od minulého týždňa sa v Nemecku obnovila fyzická výučba pre mnohých študentov základných škôl. Toto rozhodnutie prijala vláda kancelárky Angely Merkelovej po rokovaní s premiérmi 16 spolkových krajín.

Nemeckí predstavitelia majú najnovšie rozhodnúť o ďalšom vývoji v rámci opatrení, ktoré majú vypršať v nedeľu 7. marca. Väčšina predajní musela v Nemecku zatvoriť svoje prevádzky ešte 16. decembra. Reštaurácie, bary a športoviská sú tam zatvorené už od 2. novembra. V hoteloch majú naďalej povolené ubytovať sa len ľudia, ktorí cestujú z pracovných dôvodov.

Za posledných 24 hodín v Nemecku pribudlo ďalších 4732 prípadov nákazy koronavírusom a ochoreniu COVID-19, ktoré tento vírus spôsobuje, podľahlo ďalších 60 ľudí. Od začiatku pandémie tam zaznamenali takmer 2,5 milióna infikovaných a viac ako 70.000 úmrtí.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá