NHL: Capitals s Chárom a Pánikom zdolali Devils

1.3.2021 07:31

Hokejisti Washingtonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade New Jersey 3:2. O triumfe Caps rozhodol ruský kanonier Alexander Ovečkin. Washington zvíťazil tretíkrát za sebou. V drese víťazov odohral slovenský obranca Zdeno Chára vyše 18 minút, nebodoval ani jeho krajan Richard Pánik, ktorý odohral takmer 9 minút a zapísal si mínusový bod.

Chicago zvíťazilo doma nad Detroitom 7:2 aj vďaka 400. gólu Patricka Kanea v kariére. Kane sa tak stal stým hokejistom ligy, ktorý dosiahol túto métu, štvrtým v klubových dejinách po Bobbym Hullovi, Stanovi Mikitovi a Stevovi Larmerovi.

Hráči Bostonu Bruins zvíťazili na ľade New Yorku Rangers 4:1. O triumf "medveďov" sa výraznou mierou pričinil Charlie Coyle, autor dvoch gólov. Brankár Bostonu Tuukka Rask, ktorý dostal prednosť pred Slovákom Jaroslavom Halákom, mal 20 úspešných zákrokov.

NY Rangers - Boston 1:4

Buffalo - Philadelphia 0:3

Nashville - Columbus 3:1

New Jersey - Washington 2:3

NY Islanders - Pittsburgh 2:0

Chicago - Detroit 7:2