Predavači i vodiči sa môžu na očkovanie prihlásiť cez formulár

Od soboty sa rozširuje zoznam ľudí, ktorí sa už môžu zaočkovať proti koronavírusu. Po novom môžu vakcínu dostať napríklad zamestnanci maloobchodných prevádzok, ktoré nie sú povinne zatvorené.

Na očkovanie sa môžu už prihlásiť okrem učiteľov aj:

- predavači,
- sprievodcovia a vlakvedúci v osobnej železničnej doprave,
- vodiči hromadnej dopravy,
- taxikári,
- kontrolóri mestskej hromadnej dopravy

Na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa môžu už prihlásiť okrem učiteľov aj predavači, sprievodcovia a vlakvedúci v osobnej železničnej doprave, vodiči hromadnej dopravy, taxikári a kontrolóri mestskej hromadnej dopravy. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

"Vakcína je jedinou účinnou ochranou proti ochoreniu Covid-19. Dodávky vakcín od spoločnosti AstraZeneca nám umožnili aktualizovať očkovaciu stratégiu tak, aby sme ich sprístupnili ďalším skupinám ľudí, ktoré v práci denne prichádzajú do priameho kontaktu so zákazníkmi alebo cestujúcimi. Ako doklad v očkovacom centre bude slúžiť pre človeka potvrdenie od zamestnávateľa," vysvetlil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Uvedené skupiny ľudí sa prihlasujú prostredníctvom osobitného formulára dostupného na stránke korona.gov.sk.

V prípade predavačov pôjde o subjekty prevádzkujúce maloobchodnú prevádzku alebo prevádzku poskytujúcu služby, ktoré sú nevyhnutné pre chod krajiny a ktorých prevádzka je pre verejnosť aj v čase pandémie a prísnych opatrení z dôvodu nevyhnutnosti otvorená. Možnosť zaočkovať sa dostanú výlučne tí, ktorí prichádzajú do priameho kontaktu s klientom, napríklad zamestnanci pri pokladniach. Očkovať sa bude vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Prihlásiť sa tak budú môcť ľudia od 18 do 55 rokov. Na najbližší týždeň je pripravených 27 000 termínov.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá