K zázrakom podľa Krajniaka dochádza. Náboženstvo môže pomôcť

K zázrakom podľa Krajniaka dochádza. Náboženstvo môže pomôcť
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Minister práce Milan Krajniak pred niekoľkými dňami uverejnil facebookový status, v ktorom naznačil, že otvorenie kostolov by mohlo pomôcť zlepšiť na Slovensku kritickú situáciu spôsobenú koronavírusom. "Verím na zázraky," povedal v tejto súvislosti.

Krajniak hovoril v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo o statuse, v ktorom sa odvolával na spoločnú modlitbu Trnavčanov, ktorým sa vraj podarilo v roku 1710 urobiť zázrak a zastaviť mor. Na zázraky podľa svojich slov verí. Podľa ministra sa stáva, že medicína si v niektorých prípadoch nevie poradiť a vtedy pacientom môže pomôcť len zázrak. K takýmto situáciám podľa Krajniaka dochádza. Individuálny prístup k sviatostiam podľa ministra práce nie je v súčasnej epidemickej situácii problémom a náboženstvo môže pomôcť nakazeným veriacim pri zotavovaní.

Krajniak zdôraznil, že v situácii, keď čelíme nebezpečným mutáciám koronavírusu, potrebujeme zavrieť hranice. "Nepohneme sa ďalej, kým nezavedieme štátnu karanténu, ktorú sme mali na jar," povedal. Jedine tak zabránime prieniku juhoafrickej či brazílskej mutácie, ktorá by u nás ešte viac skomplikovala pandemickú situáciu.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá