Petrovová triumfovala na WTA v Tokiu

Petrovová triumfovala na WTA v Tokiu
Zdroj foto: SITA
Ruská tenistka Naďa Petrovová sa stala víťazkou singlovej súťaže na turnaji WTA Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (Premier, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch).

Tridsaťročná rodáčka z Moskvy zvíťazila ako sedemnásta nasadená hráčka v sobotňajšom finále nad trojkou svetového renkingu, tohto turnaja a obhajkyňou titulu Agnieszkou Radwanskou z Poľska za 102 minút 6:0, 1:6, 6:3.

Pre Petrovovú je to 12. triumf vo dvojhre na hlavnom ženskom profesionálnom okruhu, ale určite najcennejší. Za svoje víťazstvo v metropole Japonska zinkasovala prémiu 385 000 dolárov. "Je to úžasný pocit. Takýto veľký dvojmiliónový turnaj som ešte nikdy nevyhrala. Nečakala som, že mi to vyjde práve dnes proti Agnieszke," uviedla po finálovom úspechu a víťazstve nad o sedem rokov mladšou poľskou súperkou šťastná Naďa Petrovová, pred turnajom 18. hráčka svetového rebríčka.

Vo finále štvorhry zvíťazila americká nenasadená dvojica Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová nad štvorkami "pavúka", nemecko-českým tandemom Anna-Lena Grönefeldová, Květa Peschkeová, za 75 minút 6:1, 6:4. 

Výsledky sobotňajších stretnutí finále dvojhry a štvorhry na tenisovom turnaji WTA Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (Premier, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch): 

Dvojhra - finále:
Naďa Petrovová (Rus.-17) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-3) 6:0, 1:6, 6:3 za 102 minút 

Štvorhra - finále:
Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA) - Anna-Lena Grönefeldová, Květa Peschkeová (Nem/ČR-4) 6:1, 6:4 za 75 minút

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá