Dlhoročný poslanec za Smer-SD Ľubomír Petrák zomrel

Aktualizované:
Poslanec za Smer-SD Ľubomír Petrák zomrel vo veku 59 rokov. Zatiaľ nie je známe či bol dôvodom koronavírus. Petrák sa stal poslancom národnej rady za stranu Smer po voľbách v roku 2010. Pôsobil aj ako starosta obce Hurbanova Ves. Vo výbore národnej rady pre vzdelávanie zastával funkciu podpredsedu.

Úprimnú sústrasť vyjadril na sociálnej sieti poslanec Smeru-SD a exminister práce Ján Richter. "Odišiel človek, s ktorým som spolupracoval desiatky rokov. Ľubo Petrák bol poctivý a pracovitý kolega a vzorný otec rodiny. Vyjadrujem úprimnú sústrasť celej rodine a blízkym," napísal.

K Richterovým slovám sa pridala aj predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. "Je mi to úprimne ľúto. Poznala som ho osobne, bol síce poslancom za stranu Smer, no počas môjho pôsobenia v opozícii viedol parlamentný výbor pre vzdelávanie, ktorého som bola členkou. Napriek tomu, že sme na niektoré otázky mali diametrálne odlišné názory, bol to človek kultivovaného dialógu, človek, ktorý vedel preukázať rešpekt aj kolegom v opozícii, človek ktorý počúval, skrátka politik, s ktorým si viete predstaviť konštruktívnu spoluprácu napriek tomu, že stojíte na opačných brehoch politického spektra," skonštatovala sociálnej sieti.

Petrák bol členom predsedníctva Smeru-SD, v minulom volebnom období bol šéfom školského výboru, v súčasnosti zastával funkciu podpredsedu výboru.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá