Kovács si predĺžil víťaznú bilanciu, Fína Selesmaa zdolal na body

Aktualizované:
Kovács si predĺžil víťaznú bilanciu, Fína Selesmaa zdolal na body
Zdroj foto: CTK
Slovenský profiboxer Tomáš Kovács zdolal v piatkovom dueli v Bratislave fínskeho pästiara Samiho Selesmaa 3:0 na body po šiestich kolách a natiahol tak svoju víťaznú šnúru na 21 zápasov.

Tridsaťpäťročný Kovács, známy pod prezývkou Tomi KID, nevedel pred zaplneným hľadiskom bratislavskej HANT Arény v úvodných dvoch kolách priamo udrieť súpera. Fín očakávanému tlaku domáceho borca odolával, v treťom kole dokonca pôsobil mierne aktívnejším dojmom. Beztak sa však ani jeden z hlavných aktérov podujatia Hanuman Cup 14 nevedel dostať "pod kožu" svojho rivala a diváci boli svedkami taktikou prešpikovaného boja. Až v záverečnom 6. kole sa Kovács dostal k ohrozeniu súpera. Ani jeden boxer však v konečnom dôsledku nedokázal zasadiť rozhodujúci úder a Kovács napokon dosiahol triumf až jednohlasným verdiktom rozhodcov v pomere 3:0.

Kovács, držiteľ titulov pre majstra sveta WBF a európskeho šampióna WBO, upravil svoju bilanciu v profiringu na 21 víťazstiev (z toho 13 KO). Selesmaa si naopak k šiestim triumfom pripísal tretiu prehru.

"Čakal som, že to bude ostrejší zápas. Sami vyčkával, držal sa na dištanc a ja som na neho nevedel nájsť správny štýl boja. Špekulovali sme s trénerom, radili sme sa, ako na neho. Boli to dobré rady, aby som hral na neho, ale možno som až veľmi chcel zaútočiť prednými direktami. Prekážalo mi, že súper neprijal otvorený boj," povedal po zápase Kovács, ktorý sa podľa vlastných slov cítil fyzicky dobre: "Keď sme sa na seba nalepili, tak som cítil, že som od neho silnejší. Nebol som vôbec zadýchaný, ale problém bol v tom, že som sa nevedel rozboxovať," dodal Tomi KID, ktorý hodlá pokračovať v úspešnej kariére. Kontúry blízkej budúcnosti načrtol priamo po súboji s Fínom Selasmaaom: "Budem boxovať ďalej, pretože to som ešte dlžný divákom a mojim zverencom. Na budúci rok tu v Bratislave by som chcel boxovať v zápase o titul najcennejšej organizácie. Chcem to spraviť, aby sa napísalo o Slovensku, že sa tu bojovalo o titul v najcennejšej organizácii."

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá