Polášek s Dodigom sa prebojovali do semifinále Australian Open

Polášek s Dodigom sa prebojovali do semifinále Australian Open
Zdroj foto: TASR/AP
Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom sa prebojovali do semifinále štvorhry na grandslamovom Australian Open. V utorkovom štvrťfinále zdolali ako turnajové deviatky nenasadený domáci pár Matthewa Ebdena a Johna-Patricka Smitha 6:4, 2:6, 6:4. Obhájili tak vlaňajšiu účasť medzi najlepšou štvorkou v debli.

Muži - štvorhra - štvrťfinále:
Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR-9)  - Matthew Ebden, John-Patrick Smith (Aust.) 6:4, 2:6, 6:4

Polášek s Dodigom v prvom sete zasypali súperov desiatimi víťaznými údermi. V siedmom geme čistou hrou prelomili podanie Austrálčanov a napokon sa ujali vedenia v zápase. Súperi v druhej časti zlepšili svoje podanie a minimalizovali nevynútené chyby. V šiestej hre premenili kľúčový brejkbal, bez problémov ho potvrdili a dostali sa do vedenie 5:2, ktoré na dvakrát pretavili do vyrovnania.

Rozhodujúci set bol vyrovnaný, napokon mal však viac šťastia slovensko-chorvátsky pár, v treťom geme premenil brejkbal a pozorným výkonom doviedol zápas do víťazného konca. O účasť vo finále zabojujú vo štvrtok proti turnajovým dvojkám z Chorvátska Nikolovi Mektičovi a Matemu Pavičovi.

MUŽI - štvorhra - štvrťfinále:

Ivan Dodig, Filip POLÁŠEK (Chor./SR-9) - Matthew Ebden, John-Patrick Smith (Aust.) 6:4, 2:6, 6:4

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá