NHL: Tampa rozdrvila Floridu, Tatar a Halák čas na ľade nedostali

14.2.2021 07:29

Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na ľade Toronta 2:1. Ukončili tak víťaznú sériu Maple Leafs na počte štyroch duelov. Slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý bol v minulej sezóne najproduktívnejším hráčom Canadiens zostal len na tribúne ako zdravý náhradník.

TASR/AP (ilu)

V drese domácich si pripísal asistenciu Auston Matthews, ktorý tak natiahol bodovú šnúru už na 12 zápasov. Maple Leafs prehrali v riadnom hracom čase prvýkrát od 20. januára. Tampa Bay zvíťazila na ľade Floridy 6:1, slovenský obranca Lightning Erik Černák odohral vyše 20 minút a zaknihoval jeden plusový bod.

Dallas prehral doma s Carolinou 3:4 po nájazdoch, slovenský obranca domácich Andrej Sekera odohral takmer 17 minút, do kanadského bodovania sa nezapísal. Boston v bránke bez Jaroslava Haláka prehral na ľade New Yorku Islanders 4:4.

Winnipeg - Ottawa 1:2

San Jose - Vegas 1:3

Florida - Tampa Bay 1:6

NY Islanders - Boston 4:2

Toronto - Montreal 1:2

Arizona - St. Louis 4:5 pp

Chicago - Columbus 3:2 pp

Dallas - Carolina 3:4 pp a sn