Zomrela významná osobnosť vysielania, redaktorka Lúčanská

TA3 TASR
11.2.2021 08:51

Vo veku 51 rokov zomrela v utorok po ťažkej chorobe rozhlasová redaktorka Nadežda Lúčanská, ktorá patrila k významným osobnostiam náboženského vysielania. Informoval o tom redaktor Martin Jurčo z RTVS.

Zomrela významná osobnosť vysielania, redaktorka Lúčanská
SITA/Jozef Jakubčo (ilu)

Lúčanská najprv krátko pracovala v redakcii Štúdia Kontakt, neskôr sa stala členkou tímu odbornej redakcie náboženského vysielania Slovenského rozhlasu pod vedením Pavla Gabriša. Autorsky i redakčne pripravovala náboženské relácie, v ktorých sa zameriavala najmä na život a osobnosti evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.

Podieľala sa aj na reláciách z oblasti ekumény a ekumenického života. Vyhľadávala najmä témy života mladých ľudí v ECAV, ich aktivít v zahraničí, zaujímavostí, ktoré poukazovali na pestrosť života evanjelickej cirkvi. Spolupracovala tiež s cirkevnými zbormi ECAV na západnom Slovensku pri príprave rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré pripravovalo štúdio Bratislava.

Za 25 rokov jej práce v rozhlase vznikli viaceré relácie, ktoré sa postupne dostali aj do zložiek erbových titulov rozhlasového zvukového archívu. "Za všetky spomeňme rozhovor s neterou Maše Haľamovej v dome spisovateľky v Blatnici do relácie Slovo pre veriacich a neveriacich," priblížil Jurčo.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok