Vyšehradská skupina oslávi 30 rokov, zúčastní sa aj Čaputová

Vyšehradská skupina oslávi 30 rokov, zúčastní sa aj Čaputová
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Prezidentka Zuzana Čaputová sa 9. a 10. februára zúčastní na stretnutí prezidentov V4 v Poľsku. Spoločne s Andrzejom Dudom, Jánosom Áderom a Milošom Zemanom si pripomenie 30. výročie vzniku Vyšehradskej skupiny, informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Prezidenti budú v rámci spoločných rokovaní diskutovať o vzájomnej spolupráci a o aktuálnych témach, ako je boj s ochorením COVID-19, obnova ekonomiky po pandémii či energetická bezpečnosť v kontexte ochrany klímy. Stretnutie sa koná v náhradnom termíne, pôvodne sa malo uskutočniť už na jeseň 2020.

"Vzhľadom na aktuálnu situáciu ho budú sprevádzať prísne bezpečnostné a protiepidemické opatrenia a uskutoční sa v úzkom formáte," informoval Strižinec. Dodal, že prezidentka na cestu nežiadala o výnimku od hlavného hygienika a ešte pred návratom na Slovensko absolvuje v Poľsku PCR test.

"Prezidentka si zároveň upravila pracovný program tak, aby mohla posledné dva dni tohto týždňa pracovať online, a bude v dobrovoľnej karanténe do začiatku budúceho pracovného týždňa, keď bude opätovne pretestovaná," priblížil hovorca.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá