Poľsko nasadilo tempo. V očkovaní je piate najrýchlejšie na svete

Poľsko nasadilo tempo. V očkovaní je piate najrýchlejšie na svete
Zdroj foto: TASR/AP (Ilustračná fotografia)
Poľsko prekročilo priemer Európskej únie v množstve dávok vakcín proti koronavírusu podaných na 100 obyvateľov. Poľsko predbehlo Nemecko a Francúzsko, informoval predstaviteľ poľskej vlády Michal Dworczyk.

Na prvom mieste v tempe očkovania je podľa The Spectator Index Izrael (62 dávok na 100 ľudí) a po ňom nasledujú Spojené arabské emiráty (SAE, 40 dávok), Británia (17,6 dávky) a USA (11,7 dávky).

"Poľsko predbehlo také krajiny ako Nemecko, Francúzsko, Portugalsko, Rakúsko, Belgicko, Fínsko a Španielsko, pokiaľ ide o mieru očkovania na 100 ľudí," napísal na Twitteri Dworczyk, vedúci úradu poľského premiéra. "Dovoľte mi, aby som vyjadril vďaku všetkým ľuďom zapojeným do Národného očkovacieho programu," dodal.

Dworczyk ako dôkaz pripojil štatistické údaje zverejnené na medzinárodnej webovej stránke The Spectator Index, ktoré zaraďujú Poľsko na piate miesto na svete s 4,3 dávkami podaných vakcín v prepočte na 100 obyvateľov. Podľa tohto indexu je na prvom mieste zoznamu Izrael (62 dávok na 100 ľudí) a po ňom nasledujú Spojené arabské emiráty (SAE, 40 dávok), Británia (17,6 dávky) a USA (11,7 dávky).

Poľsko sa umiestnilo pred Španielskom (4,2), Talianskom (4,1) a Nemeckom (3,7). Priemer Európskej únie je 3,7 dávky vakcín proti koronavírusu na 100 obyvateľov. Úrad premiéra v nedeľu oznámil, že Poľsko zaočkovalo 1 641 158 ľudí. Druhú dávku vakcíny dostalo 440 365 ľudí.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá