Prísny režim zostáva, Rakúsko predĺži kontroly na hraniciach

Rakúsko predĺži do 27. februára kontroly na hraniciach so Slovenskom a Českom, ktoré zaviedlo pred mesiacom. Vyplýva to z nariadenia rakúskeho ministerstva zdravotníctva. Napriek niekoľkotýždňovému lockdownu a takmer úplnému uzatvoreniu hraníc eviduje najmä Česko naďalej vysoké počty novonakazených.

Česko je s 897 prípadmi nákazy pripadajúcimi na 100.000 obyvateľov za posledných 14 dní treťou najhoršou krajinou v EÚ čo sa týka prírastkov infikovaných. Viac zasiahnuté sú v tomto ohľade už len Španielsko a Portugalsko. Na Slovensku evidujú zdravotnícke úrady za uplynulých 14 dní 486 nových prípadov nákazy na 100.000 obyvateľov. V Rakúsku je to pre porovnanie 224 na 100.000 obyvateľov, čiže výrazne menej.

Pre SR a ČR, rovnako ako pre zvyšné štáty susediace s Rakúskom, platia pri vstupe do krajiny viaceré podmienky vrátane preukázania sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, podstúpenie povinnej desaťdňovej karantény i online registrácia.

Pravidelné testovanie a registrácia raz za týždeň platí od budúceho týždňa aj pre pendlerov, ktorí mali doteraz z týchto nariadení výnimku.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá