Premiér sa chce v koalícii dohodnúť na špeciálnom prokurátorovi

Premiér sa chce v koalícii dohodnúť na špeciálnom prokurátorovi
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Premiér Igor Matovič by chcel, aby sa koalícia dohodla na kandidátovi na špeciálneho prokurátora.

Parlament má voliť špeciálneho prokurátora v závere aktuálnej schôdze. V úvode tohto týždňa štyroch kandidátov vypočúval parlamentný ústavnoprávny výbor, ktorému šéfuje Vetrák.

Premiér to uviedol v relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo. Vo štvrtok večer má prísť Matovič na poslanecký klub OĽANO a s poslancami prebrať túto tému. Po tom, ako sa stretnú aj ostatné kluby, sa majú v koalícii rozprávať o spoločnom mene. Skonštatoval, že všetci štyria kandidáti na špeciálneho prokurátora sú kvalitní.

"Keď sme koalícia, treba sa k voľbe postaviť zodpovedne a nenaťahovať čas. Poďme sa pokúsiť dohodnúť," odpovedal premiér na otázku, či bude v koalícii dohoda na jednom mene. Kto bude zo štyroch mien favoritom OĽANO, necháva Matovič na klub.

Poslanec za OĽANO Milan Vetrák už avizoval, že za šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry preferuje Daniela Lipšica a Petra Kysela. Uviedol, že sa bude snažiť o svojom názore presvedčiť aj kolegov na klube. Podľa Matoviča sú kandidáti Vasiľ Špirko, Ján Šanta i Kysel mimoriadne odvážni ľudia s veľmi dobrou históriou a mimoriadne dobrý je aj Lipšic.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá