Učitelia sa boja šírenia nákazy v školách, chcú prednostné očkovanie

Pedagógovia si myslia, že otvorenie škôl povedie k ďalšiemu šíreniu koronavírusu. Uviedla to viceprezidentka Slovenskej komory učiteľov Soňa Puterková. Dodala, že pedagógovia sa cítia byť ohrození. Riziko si uvedomuje aj strana Za ľudí. Chcú preto učiteľov očkovať prednostne a žiadajú zvolanie školského výboru.

Školáci sú doma už niekoľko mesiacov, hoci minister školstva už viackrát hovoril o otváraní škôl. Nakoniec sa s predstaviteľmi pandemickej komisie dohodli, že materské školy, niektoré ročníky základných škôl a končiace ročníky stredných škôl sa vrátia do lavíc od 8. februára.

Slovenská komora učiteľov vidí jediné riešenie v prednostnom očkovaní zamestnancov škôl. Dištančná výučba je v súčasnej situácii a pretrvávajúcom lockdowne podľa komory najlepším riešením.

Poslankyňa strany Za ľudí a členka školského parlamentného výboru Viera Leščáková požiadala o zvolanie školského výboru, kde chce diskutovať s ministrom školstva o prednostnom očkovaní učiteľov. "Ak nám naozaj záleží na vzdelávaní detí prezenčne v školách, máme povinnosť chrániť zdravie učiteľov, ktorí sú vo výchovno-vzdelávacom procese nezastupiteľní. Ak otvoríme školy a pre chorobu nám vypadnú učitelia, sme naspäť tam, kde sme boli, ba ešte horšie, môže nastať situácia, že deti nebudú pre výpadok učiteľov vzdelávané ani dištančne," povedala Leščáková.

"O tom, ako situáciu čo najrýchlejšie riešiť, by sme mali diskutovať na školskom výbore s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS), a preto som požiadala predsedu výboru o mimoriadne zvolanie školského výboru," uviedla Leščáková. Strana Za ľudí podporila zmeny v COVID automate, ktoré pomohli otvoriť materské školy, základné školy pre žiakov prvého stupňa a študentov posledných ročníkov na stredných školách. Otvorenie škôl od 8. februára podporili aj odborníci a epidemiológovia na pandemickej komisii.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá