Starostovia sa dohodli, väčšinu škôl v Bratislave otvoria

Starostovia sa dohodli, väčšinu škôl v Bratislave otvoria
Zdroj foto: TASR/Ján Krošlák
Bratislavskí starostovia sa po spoločnom rokovaní s primátorom hlavného mesta Matúšom Vallom zhodli na otvorení väčšiny škôl a školských zariadení v Bratislave. Kde to epidemiologická situácia neumožní, bude dotknutá mestská časť postupovať v spolupráci s regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Povedal to starosta bratislavskej Vrakune Martin Kuruc.

Keďže v Bratislave bude cez víkend plošné testovanie ľudí na ochorenie COVID-19 a odberové miesta budú aj v školách, niektoré školy po dezinfekcii otvoria v pondelok a iné až v utorok. "Cez víkend otestujeme zamestnancov škôl a budeme sa snažiť vytvoriť čo najviac testovacích miest, aby sa mali kde otestovať aj rodičia školákov," skonštatoval Kuruc.

Po otvorení škôl je podľa neho prioritou bezpečnosť žiakov a učiteľov, aby nedošlo k zamoreniu školy. "Ak do školy príde nakazený žiak či rodič, tak sme zbytočne otvárali," podotkol s tým, že v školách budú dbať na nosenie ochranných rúšok, dezinfekciu, ale aby bolo aj dodržané pravidelné testovanie na ochorenie COVID-19. Primátor a starostovia hľadali v stredu večer čo najlepšie riešenie pre deti, ich rodičov, učiteľov, ale aj mestské časti. Nie všetci starostovia totiž boli úplne stotožnení s otvorením škôl od pondelka. Niektorí vyjadrili obavu, že pre aktuálne zlú pandemickú situáciu v Bratislave sa po pár dňoch väčšina škôl môže zavrieť.

Úrad verejného zdravotníctva SR uviedol, že rozhodnutie o prípadnom uzatvorení škôl a školských zariadení je plne v kompetencii regionálnych úradov verejného zdravotníctva. Tie budú rozhodovať na základe epidemiologickej situácie vo svojej územnej pôsobnosti.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá