Nešťastné udalosti na Spiši. Chlapček zraneniam podľahol

Nešťastné udalosti na Spiši. Chlapček zraneniam podľahol
Zdroj foto: facebook.com/policiaslovakia (ilustračné)
Na Spiši sa v utorok stali dve nešťastné udalosti. V obci Lomnička v okrese Stará Ľubovňa na následky poranenia zomrel osemročný chlapec, v obci Dlhé Stráže v okrese Levoča sa zranil deväťročný chlapec. Informovala o tom prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Ako ďalej priblížila, v utorok v čase obeda osemročný chlapec z Lomničky za doposiaľ presne nezistených okolností na otvorenej nezastavanej ploche za domom utrpel poranenie, na následky ktorého zomrel. Posádka privolanej rýchlej lekárskej pomoci mu už nedokázala pomôcť. Ligdayová dodala, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni začal trestné stíhanie za prečin usmrtenia.

Druhá nešťastná udalosť sa stala v utorok dopoludnia v obci Dlhé Stráže. Podľa slov hovorkyne v jednom z domov v priestoroch kuchyne došlo k zraneniu deväťročného chlapca pravdepodobne z dôvodu neopatrnej manipulácie s nožom pri príprave jedla.

„Chlapček utrpel bodnú ranu brušnej dutiny s poranením pečene. Zranenie si vyžiadalo ošetrenie a následnú hospitalizáciu v nemocnici. Presné okolnosti, za akých došlo k zraneniu chlapčeka, polícia intenzívne vyšetruje,“ ozrejmila hovorkyňa. Ako doplnila, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade už vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá