Sme na dobrej ceste, hlási BioNTech. Navýši výrobu vakcín

Sme na dobrej ceste, hlási BioNTech. Navýši výrobu vakcín
Zdroj foto: TASR/AP
Nemecká farmaceutická firma BioNTech plánuje v roku 2021 navýšiť výrobu vakcín proti novému koronavírusu až o viac než 50 percent. Oproti pôvodne plánovanému množstvu 1,3 miliardy dávok chce spoločnosť vyrobiť až dve miliardy.

Sú pripravení dodržať sľub

"Sme na dobrej ceste rozšíriť naše výrobné kapacity," ohlásila spoločnosť BionTech so sídlom v meste Mainz. Uviedla tiež, že ukončila potrebné úpravy vo svojom výrobnom závode v meste Puurs v Belgicku, takže je pripravená dodať Európskej únii sľúbené množstvo vakcíny, ktorú vyvinula spoločne s americkou firmou Pfizer.

Konzorcium Pfizer/BioNTech navýši dodávku vakcín, aby zabezpečilo dodržanie zmluvných záväzkov s EÚ v prvom štvrťroku 2021. V druhom štvrťroku chcú následne distribuovať do 75 miliónov dávok vakcíny.

Prišla aj vlna kritiky

Nemecko zasiahla vlna kritiky v súvislosti s pomalým začiatkom očkovacej kampane. Kancelárka Angela Merkelová však v pondelok po videokonferencii s predstaviteľmi nemeckých spolkových krajín, predstaviteľmi EÚ a zástupcami výrobcov vakcín odhadla, že do konca leta by mohol byť zaočkovaný každý nemecký občan, ktorý o to prejaví záujem.

Sedemdesiattri miliónov dospelých obyvateľov Nemecka by podľa Merkelovej mohlo vakcínu dostať do 21. septembra, a to aj v prípade, že by dovtedy neboli schválené ďalšie vakcíny, teda okrem už schválených od spoločností BioNTech/Pfizer, Moderna a AstraZeneca.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá