Rakúsko sprísňuje, testovať sa budú musieť aj pendleri

Rakúsko sprísňuje podmienky vstupu do krajiny - po prvý raz zavádza povinné testovanie a registráciu aj pre pravidelných pendlerov. Tí sa po novom budú musieť raz týždenne podrobiť testu na koronavírus a vyplniť online formulár na webstránke rakúskej vlády. Oznámil to rakúsky minister vnútra Karl Nehammer.

Povinnosť preukázať sa negatívnym testom na koronavírus bude platiť pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich do Rakúska.

Rakúsko predĺži i kontroly na hraniciach so Slovenskom a Českom. Nehammer poukázal v tejto súvislosti na to, že najmä v ČR evidujú vysoký počet nových prípadov nákazy a takisto sa tam šíri nový variant koronavírusu. Kontroly sa priebežne konajú aj na hraniciach Rakúska s Maďarskom a Slovinskom.

Povinnosť preukázať sa negatívnym testom na koronavírus bude platiť pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich do Rakúska, na ktorých sa nevzťahujú stanovené výnimky. Nasledovať bude desaťdňová karanténa - tú však už nebude možné prerušiť ani po negatívnom výsledku testu.

Rakúsko výrazne zvýši i pokuty pri obchádzaní povinnosti nosiť ochranné rúška a nedodržiavaní odstupu. Za takéto porušenia predpisov budú hroziť sankcie vo výške 90 eur; doteraz to boli pokuty 25, resp. 50 eur. Rakúsko navyše posilní i policajné kontroly v lyžiarskych strediskách.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá