Nešťastný pád pripraví Goggiovú o majstrovstvá sveta

Nešťastný pád pripraví Goggiovú o majstrovstvá sveta
Zdroj foto: TASR/AP
Talianska zjazdárka Sofia Goggiová sa nepredstaví na februárových majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní. Olympijskej víťazke v zjazde a obhajkyni striebra z MS v super-G diagnostikovali zlomeninu v pravom kolene, ktorú utrpela v nedeľu pri nešťastnom páde po zrušení pretekov Svetového pohára v Garmisch-Partenkirchene.

Dvadsaťosemročná Goggiová bola veľká talianska medailová nádej, v tejto sezóne Svetového pohára vyhrala štyri zjazdy a suverénne viedla.

Organizátori nedeľného super-G museli preteky preložiť na pondelok pre hustú hmlu. Goggiová potom schádzala zo štartového priestoru dolu svahom spolu s ostatnými pretekárkami a nepríjemne pritom spadla. Následne ju previezli do Milána ku zväzovým lekárom. Vyšetrenie odhalilo fraktúru hornej plochy píšťaly. Podľa agentúry AP dĺžka absencie zatiaľ nie je známa.

Dvadsaťosemročná Goggiová bola veľká talianska medailová nádej, v tejto sezóne Svetového pohára vyhrala štyri zjazdy a suverénne viedla priebežné hodnotenie disciplíny. V celkovom poradí SP jej patrí štvrté miesto, za vedúcou Slovenkou Petrou Vlhovou zaostáva o 169 bodov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá