Zomrel legendárny slovenský spevák Robo Kazík

Zomrel legendárny slovenský spevák Robo Kazík
Zdroj foto: TASR/Jozef Ďurník
Slovenský šoubiznis prišiel o ďalšiu hviezdu. Vo veku 73 rokov zomrel legendárny spevák Robo Kazík.

Robo Kazík hovoril, že v každej pesničke je kus jeho srdca. Podľa umelca je "radosť z hudby skutočný liek".

Rodák z Topoľčianok

Robo Kazík sa narodil 11. mája 1947 v Topoľčiankach. Absolvoval Strednú ekonomickú školu a Inštitút pre národné výbory. Pracovať začal v Calexe Zlaté Moravce a v Pozemných stavbách v Banskej Bystrici. V meste pod Urpínom pôsobil 16 rokov na Mestskom úrade a v rokoch 2006 až 2010 ako viceprimátor Banskej Bystrice.

V rokoch 1983 až 1990 bol riaditeľom Slovkoncertu. Robo Kazík hovoril, že "v každej mojej pesničke je kus môjho srdca". Podľa umelca "radosť z hudby je skutočný liek", ktorý si mohol každý dávkovať podľa svojej chuti.

Celkove nahral 18 albumov a viac ako 250 pesničiek, medzi nimi albumy ako napríklad Vráť sa mi, láska, Venované Vám, Toto sólo patrí nám, Srdce ti napovie, Vianoce, Jesenné lístie, Letná nálada, Na srdci mi hraj či Galatéka Roba KazíkaII. V roku 1968 založil s Karolom Duchoňom v Zlatých Moravciach bigbeatovou skupinu The Ice Boys (Ľadoví chlapci).

Hviezda relácie Repete

Robo Kazík sa stal známym najmä vďaka účinkovaniu v obľúbenej televíznej relácii Repete. Táto hudobno-zábavno-súťažná relácia sa vysielala každú nedeľu v 90. rokoch v Slovenskej televízii. Neskôr sa predstavil tiež v programe Martina Jakubca Repete - návraty po 10 rokoch. Roba Kazíka preslávili predovšetkým hity Toto sólo patrí nám, Marína, Raz tu, raz tam, Ja keď spievam slzy tečú i mnohé ďalšie.

Nejeden koncert absolvoval so spevákom Petrom Stašákom. "Dnes ma zasiahla veľmi smutná správa, môj výborný kamarát a dlhoročný kolega Robo Kazík odišiel. Ďakujem ti za nespočetné množstvo príjemných chvíľ. Odpočívaj v pokoji, kamarát môj!" napísal spevák Peter Stašák pri ich spoločnej fotografii na svojej facebookovej stránke. Robo Kazík bol ženatý, spolu s manželkou Marienkou mali dvoch synov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá