Po smrti Lučanského avizoval odchod, šéf väzenskej stráže končí

Po smrti Lučanského avizoval odchod, šéf väzenskej stráže končí
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan po viac ako šiestich rokoch skončil vo svojej funkcii. Informoval o tom ZVJS na sociálnej sieti. Odstúpenie Ivan avizoval na tlačovej konferencii vlani 30. decembra v súvislosti s prípadom bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského.

Do funkcie ho menoval exminister spravodlivosti Tomáš Borec 1. októbra 2014. Vtedy ako námestník pre ekonomiku nahradil Eugena Balka. Ivan v ZVJS pôsobil najskôr od roku 1982 do roku 2008, keď prešiel rôznymi pozíciami v ústave v Želiezovciach. Následne od roku 2012 pôsobil na generálnom riaditeľstve ako riaditeľ hospodárskeho odboru a ako námestník pre ekonomické veci.

Pod jeho vedením začal zbor s implementáciou projektov z európskych fondov, najmä z oblasti zdrojov, verejnej správy, integrovanej infraštruktúry, kvality životného prostredia a iných. Z jeho iniciatívy zbor začal s projektom výstavby nového väzenského zariadenia v Rimavskej Sobote-Sabovej.

Ako ZVJS uvádza, za Ivanovho pôsobenia sa zlepšili podmienky na stabilizáciu personálu, ako aj spolupráca s Policajným zborom SR, Hasičským a záchranným zborom SR, ozbrojenými silami a tiež súčinnosť s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Do hodnosti generála ho v máji 2018 vymenoval vtedajší prezident SR Andrej Kiska. Nového generálneho riaditeľa ZVJS bude menovať ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá