Vlhová skončila na delenom desiatom mieste, od piateho ju delili stotiny

Vlhová  skončila na delenom desiatom mieste, od piateho ju delili stotiny
Zdroj foto: TASR/AP
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v super-G Svetového pohára delené desiate miesto. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene zaostala za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou o 1,27 sekundy. Druhá skončila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová s odstupom 68 stotín a tretia bola Kanaďanka Marie-Michele Gagnonová (+0,93 s).

Nemohli trénovať na zjazd

Vo štvrtok ani v piatok sa nemohli konať tréningy zjazdu, takže namiesto neho sa súťažilo v náhradnom super-G za švajčiarsky St. Moritz. Vlhová sa na trať vydala so štartovým číslom 14. V úvode sa snažila čo najdlhšie držať v zjazdovom postoji, terénna nerovnosť jej rozhodila lyže, kritický okamih však zvládla, ako aj vzápätí skok s následnou zmenou smeru. Postrážila si tiež nájazd do záverečnej pasáže a v cieli sa zaradila na priebežnú šiestu pozíciu s mankom 1,27 s na líderku.

V zostávajúcom priebehu pretekov klesla na záver elitnej desiatky, na tretiu priečku Gagnonovej jej chýbalo 34 stotín. Medzi piatym miestom Rakúšanky Christine Scheyerovej a desiatym, na ktorom Vlhová skončila spoločne s Francúzkou Tiffany Gauthierovou, bol iba 11-stotinový rozdiel. Gagnonová poradím na pódiu zamiešala prekvapujúco s vyšším štartovým číslom 29.

Prvé relevantné medzičasy stanovila Lieová s dvojkou, ktorá vydržala na čele, až kým sa ako deviata nespustila jedna z najväčších favoritiek Gutová-Behramiová. Víťazka predchádzajúcich dvoch superobrovských slalomov a líderka hodnotenia disciplíny si držala čistú stopu po celej dĺžke trate a vygradovanou jazdou triumfovala s výrazným náskokom. Počas januára zvíťazila už v treťom super-G za sebou, vo veku 29 rokov slávila 29. triumf na podujatiach SP v kariére, z toho 15 dosiahla v tejto disciplíne.

Zopakujú si to v nedeľu

"Bolo ťažké odhadnúť, ako bude vyzerať sneh. Nešlo sa jednoducho a nemala som ani najlepší pocit, len som chcela pustiť lyže a vyšlo to. V športe sa situácia môže zmeniť veľmi rýchlo. Len pred niekoľkými mesiacmi ľudia rozoberali, či ešte môžem zvíťaziť v nejakých pretekoch, teraz hovoria o boji o veľký glóbus. Dúfam, že budem pokračovať v takýchto výsledkoch," povedala Gutová-Behramiová podľa portálu laola1.at.

Ďalšia Švajčiarka Michelle Gisinová neštartovala a v celkovom poradí prestížneho seriálu klesla na tretiu priečku. Dostala sa pred ňu jej krajanka Gutová-Behramiová, ktorá za vedúcou Vlhovou (909 b.) zaostáva o 62 bodov. V nedeľu je v rovnakom dejisku na programe riadne plánovaný super-G.

Výsledky sobotného super-G SP v Garmisch-Partenkirchene: 1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:15,70 min, 2. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) +0,68 s, 3. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +0,93, 4. Sofia Goggiová (Tal.) +1,00, 5. Christine Scheyerová (Rak.) +1,16, 6. Ester Ledecká (ČR) +1,19, 7. Corinne Suterová (Švaj.) +1,21, 8. Priska Nuferová (Švaj.) a Tamara Tipplerová (Rak.) obe +1,22, 10. Petra VLHOVÁ (SR) a Tiffany Gauthierová (Fr.) obe +1,27

Celkové poradie SP (po 21 z 33 súťaží): 1. VLHOVÁ 909 bodov, 2. Gutová-Behramiová 847, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) 783, 4. Goggiová 740, 5. Marta Bassinová (Tal.) 715, 6. Mikaela Shiffrinová (USA) 615

Poradie v super-G (4 zo 7): 1. Gutová-Behramiová 345 bodov, 2. C. Suterová 205, 3. Ledecká 196, 4. Federica Brignoneová (Tal.) 187, 5. Tipplerová 180, 6. Bassinová 162, ..., 13. VLHOVÁ 78

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá