Vallo chce pretestovať pozitívnych a zistiť mutáciu. Nevie kedy

Vallo chce pretestovať pozitívnych a zistiť mutáciu. Nevie kedy
Zdroj foto: TASR/Henrich Mišovič
Mesto Bratislava zatiaľ presne nevie, kedy pristúpi k pretestovaniu pozitívne testovaných ľudí na prítomnosť britskej mutácie nového koronavírusu. Deklaruje však, že v tomto smere už podniká kroky. Uviedla to hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová s tým, že ide o časovo náročný proces s vysokými logistickými nárokmi.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo vo štvrtok na sociálnej sieti avizoval, že hlavné mesto pracuje na tom, aby pozitívne testovaní ľudia na ochorenie COVID-19 boli pozvaní na pretestovanie PCR testom. Ten má okrem potvrdenia pozitivity odhaliť aj prítomnosť novej britskej mutácie. "To nám poskytne veľmi cennú informáciu o situácii, v ktorej sa momentálne v Bratislave nachádzame aj o prognóze ďalšieho vývoja," povedal.

Bratislava a jej mestské časti plánujú cez víkend 30. až 31. 1. januára otvoriť viaceré odberové miesta, kde sa budú môcť dať ľudia otestovať antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Bratislavské samosprávy tak robia aj napriek tomu, že hlavné mesto je tzv. zelené a nemusí organizovať ďalšie kolo skríningového testovania. Hrozba nového koronavírusu podľa Valla totiž nepominula. Poľaviť v obozretnosti by podľa primátora znamenalo rýchly návrat v čase a prudký nárast nových infikovaných.

Mapa s odberovými miestami v Bratislave, kde sa budú môcť ľudia dať cez víkend otestovať, je dostupná na webe covid.bratislava.sk.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá