Mičovský je na odvolanie, tvrdí Smer. Ministerstvo vraj nefunguje

Mičovský je na odvolanie, tvrdí Smer. Ministerstvo vraj nefunguje
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský je na odvolanie. Uviedli to na brífingu poslanci z opozičnej strany Smer-SD Richard Takáč, Ladislav Kamenický a Jana Vaľová.

Kritika poľnohospodárov

Podľa Takáča ministerstvo pôdohospodárstva pod vedením Jána Mičovského "vôbec nefunguje, úplne stagnuje". "Vidieť je to aj na aktuálnej situácii, v ktorej sa nachádza samotné ministerstvo a aj Pôdohospodárska platobná agentúra," povedal Takáč.

Minister môže byť podľa jeho slov dobrý človek, ale vôbec nezvláda funkciu ministra, jeho ministerstvo sa nachádza vo veľmi zlom stave. "Nejde tu o kritiku nás opozície, ale aj o kritiku samotných poľnohospodárov," priblížil Takáč. S Mičovským sa podľa neho nestotožňujú často aj jeho koaliční partneri.

Neúspech s riaditeľom PPA

Vyčítal Mičovskému, že v pláne obnovy pre slovenských poľnohospodárov "nie je vôbec nič". "Jediné, čo sa v ňom nachádza, je 30 miliónov eur na pozemkové úpravy," upozornil. Pripomenul Mičovskému odchody ľudí z rezortu, odchod štátneho tajomníka MPRV, ako aj odchod šéfa PPA.

Takáč Mičovského kritizoval aj za neúspešné výberové konanie na riaditeľa PPA, ako za možné ohrozenie akreditácie PPA. "V pondelok (25. 1.) sme mali parlamentný výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, kde sme schválili poslanecký prieskum v PPA. Uskutoční sa budúci týždeň v pondelok (1. 2.) o 13.00 h v samotnej agentúre," dodal Takáč.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá