Vlhová skončila mimo prvej desiatky. Slalom ovládla Worleyová

Vlhová skončila mimo prvej desiatky. Slalom ovládla Worleyová
Zdroj foto: TASR/AP
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v utorňajšom obrovskom slalome Svetového pohára na dvanástom mieste. V Kronplatzi zaostala za víťaznou Francúzkou Tessou Worleyovou o 2,05 sekundy. Druhú priečku obsadila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (+0,26 s) a tretia bola domáca Talianka Marta Bassinová (+0,73 s).

Po 1. kole utorňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára Vlhová figurovala na deviatej priečke. V talianskom Kronplatzi zaostávala za vedúcou Švajčiarkou Michelle Gisinovou o 1,49 sekundy. Druhá bola Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,56 s) a tretie miesto patrilo domácej reprezentantke Federice Brignoneovej (+0,68 s).

Agresívna jazda jej nevyšla ani v 1. kole

Vlhová sa na veľmi členitú a zmrznutú trať vydala s číslom 3. Od štartu sa snažila ísť agresívne, bolo to však na úkor ľahkosti v oblúkoch. Okolo niektorých brán brzdila a nedokázala zrýchľovať, jej manko narastalo až do cieľa. Rozhodovalo sa v spodnej pasáži, kde súperky postrácali na Gisinovú najviac. O jedinú stotinu za Brignoneovú sa zaradila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, pod sekundu sa zmestili ešte Francúzka Tessa Worleyová a Slovinka Meta Hrovatová, ktorá sa z druhej žrebovanej skupiny 8-15 vyšvihla na priebežnú šiestu pozíciu.

Zo siedmej priečky vyrazí do 2. kola (13.30 h) Talianka Marta Bassinová. Aj v Kronplatzi začala svojím čistým štýlom, ktorým slávila úspech v štyroch z piatich doterajších tohtosezónnych "obrákov", no neskôr sa nechala rozhodiť a zelené čísla sa zmenili na odstup 1,09 sekundy.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá