Verejnosť budú očkovať aj v nemocniciach MV SR, spúšťajú registráciu

Verejnosť budú očkovať aj v nemocniciach MV SR, spúšťajú registráciu
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák (ilu)
Univerzitná nemocnica svätého Michala v Bratislave spustila registráciu na vakcináciu proti novému koronavírusu. Prihlásiť sa môže už aj široká verejnosť. Košická rezortná nemocnica spustí registráciu 1. februára, informoval tlačový odbor ministerstva vnútra.

Verejnosť sa môže registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk a získať termín očkovania v Bratislave.

Verejnosť sa môže registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk a získať termín očkovania v Bratislave. Od februára to bude možné aj v Košiciach. "Verím, že aj tento krok urýchli boj proti pandémii a pomôže nám vrátiť sa do normálneho života," povedal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

Nemocnica sv. Michala je rezortnou nemocnicou, ktorá zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre útvary rezortov vnútra a obrany. Zriadenie sa rozhodlo pomôcť pri vakcinácii proti ochoreniu COVID-19 a to nielen očkovaním zamestnancov rezortov, ale aj širokej verejnosti.

"V súčasnej situácii nie je priestor na váhanie a zdĺhavé debaty. Naše nemocnice môžu začať s vakcináciou verejnosti takmer okamžite," dodal generálny riaditeľ nemocnice Branislav Delej.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá