Palác za miliardu mu vraj nepatrí. Putin reagoval na Navaľného

Palác za miliardu mu vraj nepatrí. Putin reagoval na Navaľného
Zdroj foto: reprofoto, youtube kanál Alexeja Navaľného
Ruský prezident Vladimir Putin odmietol tvrdenie odporcu Kremľa Alexeja Navaľného, že mu patrí luxusné sídlo na pobreží Čierneho mora. Investigatívny film o veľkolepej rezidencii Putina zverejnil na internete 19. januára tím opozičného politika Navaľného.

"Nič z toho, čo je (vo filme) vymenované ako môj majetok, nepatrí mne ani mojim blízkym príbuzným a nikdy nepatrilo," uviedol Putin vo videorozhovore so študentmi.

Opozičný líder so svojím tímom zverejnili informácie o údajnom Putinovom sídle na blogu Navaľného a vytvorili pre ne samostatnú webovú stránku. Sú na nej fotografie, 3D snímky interiérov a dve hodiny trvajúci film. Ten vysvetľuje, ako rezidencia v čiernomorskom letovisku Gelendžik vznikala a ako bola financovaná. Podľa Navaľného tvrdení stavba stála 100 miliárd rubľov, teda 1,118 miliardy eur.

K zisteniam dospela nadácia Fond boja proti korupcii, ktorú založil Navaľnyj. Zistenia FBK boli zverejnené deň po tom, čo bol Navaľnyj, ktorý bol zadržaný po návrate z Nemecka, kde sa zotavoval po pokuse o vraždu nervovoparalytickou látkou novičok, vzatý na 30 dní do väzby. Tento 44-ročný bojovník proti korupcii tvrdí, že jeho otrávenie  nariadil Putin, čo Kremeľ opakovane popiera.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá