Očkujme Sputnikom, vyzývajú národniari. Rezort o tom neuvažuje

Očkujme Sputnikom, vyzývajú národniari. Rezort o tom neuvažuje
Zdroj foto: TASR/AP
Mimoparlamentná Slovenská národná strana vyzvala vládu, aby umožnila očkovanie aj ruskou vakcínou proti novému koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva o tom neuvažuje.

SNS zdôrazňuje, že Slováci si majú právo vybrať vakcínu bez ohľadu na to, či pochádza zo západnej alebo východnej krajiny. "Samozrejme, je dôležité, aby tieto vakcíny prešli testovaním a príslušnou registráciou. Príklad však nie je potrebné hľadať ďaleko. Maďari schválili očkovaciu látku Sputnik," uviedla Zuzana Škopcová, hovorkyňa SNS. Vláda by preto mala zvážiť aj vakcínu z Ruska.

O používaní ruskej vakcíny na Slovensku MZ SR aktuálne neuvažuje. "Aktuálne pracujeme s vakcínami, ktoré sú oficiálne schválené odbornými autoritami, ako je Európska lieková agentúra, ktorej rozhodovanie má oficiálnu legitímnosť. V tejto chvíli sú to vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna," reagovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Dodala, že Slovensko nakupuje vakcíny spoločne so všetkými krajinami EÚ. Vakcíny od ďalšej spoločnosti očakáva ministerstvo koncom januára.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá